FAN KULÜP

ÜLKEMİZDE ve DÜNYA’DA İLKLERİN FAN KULUBÜ

“Elvis is in Istanbul Now”Türkiye’nin Elvis Presley Fan Kulubü

Kulübümüz 7 Kasım 1999 tarihinden beri Türkiye ve Ortadoğu’daki ilk ve tek fan kulüp kriterlerine uyan, organize, ticari amacı olmayan ve gerçek Elvis severlerden oluşan, Elvis Presley Fan kulübüdür.

KRAL’ı yaşatmak onu hissetmek için kulubumüz bünyesinde bulunan işlerini son derece profesyonel yapan gerçek elvis sever yerli elvislerimizle EN İYİ ŞEKİLDE ELVIS’i TAKLİT ETMEYE ÇALIŞIYORUZ. Bunu yaparken kendi yorumlarımızı katmıyoruz. Böyle bir lüksümüz yok çünkü. ELVİS’i ne kedar onun gibi gerçeğine yakın bir şekilde yaşatabiliyorsak o kadar başarılıyız. Burada en önemli husus bu işten hiçbir maddi kazanç sağlamıyoruz, hatta tüm masrafları kendi bütçemizden karşılıyoruz.

BİZLERİN YERLİ ELVİSLER DEDİĞİMİZ ARKADAŞLARIMIZ toplumda belli bir kariyeri olan, kültürlü, ahlaklı ve Las Vegas’taki Elvis benzerlerinden eksikleri olmayan gerçek elvis severlerdir. Bu arkadaşlar Elvis kültürünü çok iyi bildikleri gibi ülkemizde ve dünyada bu kültürü doğru biçimde yaymak için ellerinden geleni de yıllardır yapmaktadırlar.

Değerli üyelerimiz ve Elvis severler,  “Fan Kulubumüz Her zaman ilklerin kulübü olmuştur ve her zaman öyle olmayada devam edecektir.”

İşte İlklerimiz!

*Ülkemizin ve Ortadoğu’nun ilk ve tek fan kulüp kriterlerine uyan, organize, sistemli ve gerçek Elvis severlerden oluşan ve Graceland kayıtlarına geçen “İlk Elvis Presley Fan Kulubü”

*Ortadoğu’nun ve ülkemizin ilk Resmi Elvis Presley Fan Kulubü Web Sitesini kuran ve faaliyete geçiren fan kulüp.

*Dünyada ilk kez tamamıyla fan kulüp arşivlerini ve bilgi birikimlerini kullanarak Ulusal bir TV kanalında ( ATV – Kiss TV ) Elvis belgeseli hazırlayan ve Kral’ın ölüm yıldönümünde yayınlanması sağlayan fan kulübü

*Dünyada ilk kez ülkemizin en seçkin radyo kanallarında (NTV Radyo’da tam 46 bölüm, Radyo Nostalji’de 89 Bölüm) Klasik Rock belgeselleri yapan fan kulüp.

*Bugüne dek bir çok yüksek trajlı gazetede yaptığı aktiviteler ile yer alan fan kulüp.

*Fan Kulüp Olarak bir çok kez Graceland’i ziyaret eden ve Kral’ın Yol Menejeri Joe ESPOSITO ile röportaj yapan fan kulüp.

*2002 Yılında Yaklaşık 250 “Elvis Presley Web Sitesi” arasında yapılan bir anket sonucu “En iyi Web Siteleri” katagorisinde ilk beşe giren fan kulüp.

*İlk Kez Fan Kulüp adı altında kulüp toplantıları ve Kral’ı anma geceleri tertip eden fan kulüp.

*Ülkemizde ve Ortadoğuda  ilk kez uluslararası bir Elvis festivali organize eden fan kulüp.

*Ülkemizde ve Ortadoğuda İlk kez Elvis benzerleri yarışması organize eden fan kulüp.

*Ülkemizin en iyi Üniversitelerinden “ANADOLU ÜNİVERSİTESİ’nde” yaklaşık 4 saat süren Elvis Presley konulu bir seminer veren fan kulüp.

*Ülkemizde ilk kez Elvis başta olmak üzere fan kulubumüz ve aktiviteleri konulu , ULUSAL KANALLARDA ( CNN TÜRK , HABER TÜRK , NTV ) canlı yayına çıkan fan kulüp..

*İlk kez ülkemizde büyük trajlı bir dergiye kapak ve konu olan fan kulüp.

Bunları belirtmekteki nedenimiz, Elvis Presley’in dünya çapında ve ülkemizde adına açılmış fan kulüpleri arasındaki farkımızın anlaşılmasını sağlamaktır

Kemal ÖZNOYAN 
Fan Kulüp Başkanı