Genel

Bill Clinton ve Elvis Presley

Bill Clinton ve Elvis Presley

Bildiğiniz gibi ünlü Elvis hayranlarından ve ABD eski başkanı Bill Clinton anılarını yayınladı. Bu kitabında tabi Elvis hakkında da anılarını yazmış.

Bill Clinton’un Elvis’le ilgili en unutamadığı anısı, arkadaşı olan Başsavcı Steve Clark’ın kanserden ölmek üzere olan kız kardeşini Elvis konserine götürmesiyle ilgili olanı. Steve Clark, Elvis hayranı olan kardeşini, Elvis’in Memphis’teki konserine götürmüş. Olayı duyan Elvis, Clark ve kardeşinin en öne oturtulmasını sağlamış hatta konserden sonra onları kulise davet ederek küçük kızla uzun bir süre sohbet etmiş. Clinton  bu anısı için “en unutamadığım anım” demiş.

Sıkı bir Elvis hayranı olan Bill Clinton kitabında ayrıca Elvis’in bir konserinde kullandığı ve kendisi için imzaladığı bir fulara da sahip olduğunu ve bu fuların evinin müzik odasında sakladığını da belirtmektedir. Bu arada Clinton’un en sevdiği Elvis filmi de “Love Me Tender”miş.

(Kitaptan Elvis’le ilgili bölümleri tespit ederek, derleyen “Elvis Forever Fan Club of Greece” kulüp başkanı, sevgili dostum Anna Proios’a teşekkürler)

Menderes Karaküçük

Ocak 7th, 2019

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir